Farma


Pštrosí farma v Doubravicích se nachází na okraji Moravského krasu, jedné z nejméně znečištěných oblastí České republiky na úpatí Drahanské vrchoviny.

Zabýváme se chovem pštrosů afrických, jejich šlechtěním, zpracováním pštrosího masa a pštrosích produktů. Kromě afrických pštrosů modrokrkých a uměle vyšlechtěných černokrkých chováme ještě nandu pampového a emu hnědého.

Zvířata se v létě pasou na jetelotravních pastvinách a v zimě jsou přikrmována senem, senáží a obilím. Neaplikují se jim žádné stimulátory růstu ani veterinární farmaka. V optimální jateční zralosti 12 měsíců jsou potom přepraveny na 6 km vzdálenou porážku, kde jsou poté v souladu s předpisy poražena.

Pestrost pastvy, životní pohoda zvířat a krátká přeprava nestresují zvířata, což se samozřejmě příznivě projeví i na kvalitě masa.

Šlechtitelský chov pštrosů produkuje chovný materiál, maso, uzeniny, vejce, peří, výrobky z kůže a také export do zahraničí.

Naše pštrosí produkty, získaly ochrannou známku „MORAVSKÝ KRAS regionální produkt®“

Značka garantuje, že výrobek je:

  • Vyroben výrobcem z Moravského krasu a okolí
  • Tradiční technologií z místních surovin
  • Zaručuje kvalitu a jeho výroba je šetrná k životnímu prostředí

Zajistíme poradenství při zavádění chovu, speciální krmiva, vitamínové a minerální premixy, poradenství při přípravě pokrmů a další.

Naše firma je v tomto oboru jedna z největších.


Image
Image
Image